Inšpiratívne podcasty - LINK TALKY

Inšpiratívne podcasty - LINK TALKY

Prinášame vám našu novú reláciu, ktorá bude venovaná inšpiratívnym témam k podnikaniu, k práci ale i k zmysluplnému životu.

Nájdete v nich užitočné návody o možnostiach ako robiť veci inak, ako vylepšiť svoj nápad, ako pristupovať ku kríze, k uchopeniu trendov, k dynamike zmeny.


1. KRITICKÉ MYSLENIE

Čo si predstavujete pod pojmom kritické myslenie? Využívate ho v praxi? Ako s ním treba pracovať a ako sa dá čerpať z výhod kritického myslenia zodpovie v našom podcaste Lenka Theodoulides.

Lenka Theodoulides je pedagogička a výskumná pracovníčka Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Vo svojej práci sa zamerala na oblasť manažmentu a marketingu pričom vo svojej práci využíva a rozvíja oblasť kritického myslenia i v rámci výučby.

Link na podcast: TU


2. SEBAVEDOMIE A SEBAHODNOTENIE

Je sebavedomie a poznanie svojej hodnoty v živote dôležité? Aké typy sebavedomia poznáte? Prečo sa oplatí rozvíjať zdravé sebavedomie a aké techniky nám k tomu napomáhajú? O tejto zaujímavej téme nám v podcaste porozprávala Martina Harazinová.

Martina Harazinová je koučka a talentová cheerleaderka. Jej vášňou je odhaľovať u ľudí ich talenty, dary, pomáhať im ich rozvíjať, podporovať a aktivizovať ľudí, aby si išli za svojimi snami bez strachu, obáv, maximalizáciou svojho obrovského, úžasného potenciálu naplno, aby dosahovali úspechy, po ktorých túžia. Tvrdí, že “Ak poznáme svoje kvality, svoje dary, dokážeme pochopiť samých seba.”

Link na podcast: TU


3. AKO (ZAČAŤ) PODNIKAŤ A NEZBLÁZNIŤ SA

Viete ako zvládať psychicky a mentálne zmeny a ako sa stať príkladom pre ostatných? Chcete ostať lídrom vo svojej oblasti aj počas náročných situácií? Vypočujte si náš podcast s Miroslavom Kubišom.

Miroslav Kubiš je dlhoročný konzultant, mentor a facilitátor. V oblasti rozvoja a soft skills má 12 ročné skúsenosti. Rozvíja obchodné tímy, lídrov na všetkých úrovniach. Organizuje rôzne školenia a stretnutia v oblasti HR. Zlepšuje tímovú prácu, podnecuje k tvorivosti a mení zabehnuté návyky v komunikácii.

Link na podcast: TU


4. KREATÍVNE PODNIKANIE

Ako využiť kreativitu vo svoj prospech? Ako sa šancí chystajú mladí úspešní podnikatelia? Aké sú začiatky úspešných podnikateľských projektov? O podnikaní v kreatívnej brandži, ale trošku aj o sebe nám prišiel porozprávať Tomáš Nagy.

Tomáš Nagy je kreatívec, snílek a tvorca mnohých úspešných projektov. Tento mladý, úspešný podnikateľ zavesil na klinec profesionálnu futbalovú kariéru a našiel oblasť, ktorej si napĺňa svoje sny. Je spoluzakladateľom úspešného kreatívneho pracovného portálu pretlak.sk a so svojimi kolegami z odboru založil jedinečný koncept kaviarne priamo v srdci Banskej Bystrici - Výklad.

Link na podcast: TU


5. EMÓCIA V ŽIVOTE A BIZNISE

Ako pracovať s emóciou v živote a binzise? Je v poriadku ich prejavovať alebo radšej skrývať? Kam nás vedia posunúť vlastné úvahy ak sa nimi riadime a dávame im priestor?

Kde vieme nachádzať inšpiráciu a správny smer v podnikaní či v živote?

Na tému emócie v živote i v biznise sme sa porozprávali s Ivankou Havranovou.

Ivana Havranová je biznis mentor a kouč s medzinárodnou certifikáciou a pomáha úspešným podnikateľom a lídrom rásť a viesť svoj biznis, ľudí i samého seba. Je spoluzakladateľkou viacerých projektov. Jedným z nich je projekt určený pre všetkých, ktorí sa radi posúvajú vpred míľovými krokmi - expertklub. Rovnako tak sa s vášňou a odhodlaním venuje rodičom, ktorí chcú vychovávať svoje deti s ľahkosťou a mať ich vedenie pevne pod kontrolou. Ivka si prešla kariérou manažérky cez korporátne kultúry, viedla obchodné tímy a manažovala svet hotelov. Je otvorená, často odvážna. A čo je dôležité, miluje odhaľovať potenciál druhých.

Link na podcast: TU


6. AKO VZNIKÁ PODNIKATEĽSKÝ NÁPAD

Podnikanie - od myšlienky k realizácii. Presne to je téma, ktorá zaujíma mnohých. Ako pracovať s nápadom, čo robiť, keď chcem začať podnikať a čo je pre podnikanie dôležité?

Aj na tieto otázky dostanete odpovede ak si vypočujete náš podcast s patričným názvom

Ako vzniká podnikateľský nápad.

Andrea Györgyová – nadšená motivátorka, ktorá vie nakaziť pozitívnou náladou. Viac ako 15 rokov sa venuje oblasti realít, finančného poradenstva a bankovníctva. Taktiež sa zaoberá marketingom, manažmentom a nastavovaním biznis plánov pre korporát aj retail.

Link na podcast: TU


7. PODNIKATEĽSKÝ PRÍBEH

Ako dokáže úspechu firmy pomôcť pozitivita a drive zakladateľa? Prečo myslieť pozitívne a čo robiť úplne na začiatku? Príbeh úspešnej slovenskej podnikateľky, ktorá má za sebou nielen raketový štart, ale i množstvo ocenení a medzinárodné pôsobenie v oblasti dizajnu a svetla.

Marianna Slivková žije, tvorí a rozvíja svoju firmu priamo v srdci Slovenska, v Banskej Bystrici. Od roku 2014 dokázala, ako sama tvrdí, so svojimi parťákmi vo firme, vybudovať firmu, ktorá má zvučné meno najmä v zahraničí. Je odvážna a výzvy prijíma s nadšením.

Ako to je vôbec možné? Vypočujte si náš podcast a dozviete sa viac.

Link na podcast: TU


Podcasty vznikli v rámci projektu LINK Academy, ktorý je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.


--

Moderátorka relácie LINK Talky - Katarína Ďurčová

Katka je nadšená, kreatívna a spoločenská, slobodná duša, ktorá si vždy nachádza dôvod na úsmev. Má 20 ročnú prax v marketingu, HR a business developmente v slovenských spoločnostiach i firmách v zahraničí. Aktuálne sa popri marketingu a budovaní osobností zamestnaneckých značiek venuje i vzdelávaniu, mentorovaniu a natáčaniu podcastov.

Spolupracuje s množstvom odborníkov i spoločností a rada networkuje pracovné príležitosti. Je vždy tam, kde sa niečo deje.

Zbožňuje meniť sny na skutočnosť, aktivovať potenciál, tvoriť zmysluplné veci.

Svoje poslanie našla v tom, že pomáha značkám vystúpiť z davu, nastavuje im komunikáciu, propagáciu a rast v súlade s jej hodnotami a smerovaním.

Rada prijíma nové výzvy a spoluprácu so zaujímavými ľuďmi. Práve preto sa v roku 2022 stala súčasťou nášho LINKu a prináša vám prostredníctvom relácie LINK Talky témy, projekty a nápady, ktoré inšpirujú a pomáhajú pri osobnom rozvoji i nasledovaní podnikateľských snov.

Kontakt: www.axim.sk

IMG_1801jpg