Kto je za LINKom? 

 

Som Evka a stála som pri zrode občianskeho zruženia, ktoré dnes voláme LINK. Už v marci 2016 sme začali organizovať pravidelné Stretnutia podnikavcov, na ktoré sa dodnes každý mesiac tešíme. Podujatia sú otvorené nielen pre začínajúcich podnikateľov, ale pre všetkých, ktorí majú podnikavého ducha. Zameriavame sa predovšetkým na networking a vzdelávanie.

Od septembra 2021 štartujeme novú etapu vo forme inšpiratívnych, vzdelávacích a motivačných podujatí šitých na mieru práve podnikavým ženám z Banskej Bystrice a okolia. Je jedno, či sú zamestnané, na materskej, študentky alebo sa chcú len niečo nové naučiť. Dávame všetkým rovnakú možnosť zažiť s nami nezabudnuteľný zážiťok. To bude LINK Academy pre podnikavé ženy.

Som Maťa a do LINKu som sa zapojila v októbri 2017. Vďaka LINKu mám možnosť popri svojej práci realizovať aj vlastné nápady. 

V spolupráci s mnohými lektormi a školiteľmi sme zorganizovali už viac ako 150 podujatí, ktoré dokopy navštívilo viac ako 2600 ľudí. 

Spoluorganizovali sme tiež tri ročníky Startup weekendu Banská Bystrica a TEDxUMB. Vymýšľame stále nové témy, ktoré sa nám darí pretavovať do workshopov a projektov.

Na konci roka 2018 sme sa dostali do novej "životnej" etapy nášho LINKu a začali sme naplno tvoriť v nových priestoroch komunitno-coworkingového centra 365.labb v Banskej Bystrici.

Som Lenka a v oblasti marketingu pôsobím už niekoľko rokov. Po dlhoročnej práci v hlavnom meste a v zahraničí bolo mojím snom pracovať doma v Banskej Bystrici, lokálne sa angažovať a aspoň malou troškou pomôcť tomuto mestu byť krajším a zaujímavejším. A našla som LINK (písal sa rok 2018). 

LINK ľuďom ponúka okrem inšpirácie, vzdelávania a networkingu, aj nový pohľad na svet a fungovanie človeka ako jednotlivca.


Momentálne si dávam v Linku pauzu a užívam si materskú. :) Som Melinda a súčasťou LINKu som od septembra 2020. Popri svojej práci som túžila robiť ešte niečo, čo mi pomôže na chvíľu uniknúť z bežného kolobehu života a zároveň bude prínosom pre moje okolie, pre mesto, v ktorom žijem. Vďaka Mati som sa dopracovala k veľmi príjemnému „pohovoru“ s Evkou, pri kávičke sme pokecali, prebrali, čo by som rada robila, kam smerujem. Už vtedy som vedela, že pridať sa k LINKáčkam bude to najlepšie rozhodnutie. Okrem toho, že je to kolektív múdrych a šikovných báb, od ktorých sa mnoho učím, mi LINK otvára príležitosť byť aktívnou v tom, čo ma baví. 

 V LINKu sa venujem najmä téme pomalej módy, bavia ma však aj iné oblasti ekológie a rovnako aj stretká podnikavcov či organizovanie väčších podujatí.Čo robíme?

Vytvárame tvorivý a vzdelávací priestor, budujeme komunitu a realizujeme vzdelávacie, motivačné a kreatívne podujatia, ktoré spájajú podnikateľský, neziskový a verejný sektor v našom meste. Prinášame vzdelávanie, rozvoj, nové témy, odvážne nápady a inšpirujeme k pozitívnym zmenám.

Naše podujatia

Rovnako ako všetko, aj náš LINK sa vyvíja a dozrieva. Preto sa snažíme reflektovať potreby ľudí z Banskej Bystrice a prinášať také podujatia, aby ich nadchli, inšpirovali a predovšetkým bavili. Vnímame, že komunitu treba spájať v rôznych oblastiach, čomu prispôsobujeme aj výber tém tak, aby sme ostatných motivovali pozitívnymi príkladmi (nie len) z nášho okolia.

Po dlhej korona odmlke sa snažíme ľudí opäť postupne priviesť k podujatiam "naživo", no pochopili sme, akú veľkú pomoc aj nám online priestor poskytol a ako veľmi nám môže byť nápomocný aj do budúcna.

Naše podujatia sú určené všetkým - začínajúcim podnikateľom a podnikateľkám, aktívnym podnikavcom, študentom, neziskovým organizáciám, malým firmám, lektorom a koučom, freelancerom, mamičkám, mladým. Skrátka pre každého, kto cíti, že sa potrebuje niekam posunúť a objaviť niečo nové. U nás si každý príde na svoje.


Aké podujatia prinášame?
  • networkingové
  • motivačné & inšpiratívne
  • stretká podnikavcov
  • mastermind skupinky
  • vzdelávacie
  • kreatívne
 
Chceš dostávať pravidelné info? Prihlás sa na odber našich noviniek.