LINK Academy pre podnikavé ženy

Štartujeme nový ročník v MARCI 2024.

Štartujeme v marci 2024!

Cieľovou skupinou sú ženy, ktoré sa chcú vrátiť do kariérneho prostredia sebavedomejšie a sčítanejšie (napr. po materskej dovolenke), ženy, ktoré vnímajú, že potrebujú reštart, ženy, ktoré sa chcú vzdelávať a spoznať zaujímavé a inšpiratívne ženy. V minulosti sme realizovali 2 turnusy zamerané na rozvoj osobnosti a 3 turnusy na rozvoj podnikania. Našej akadémie sa zúčastnilo už spolu 225 žien.


Pripravili sme si pre 15 žien z Banskej Bystrice a okolia 3-mesačný rozvojový program, ktorý zahŕňa 7 workshopov:

 • Tvorba osobnej vízie
 • Leadership
 • Time manažment
 • Prezentačné zručnosti
 • Reziliencia
 • Sebapoznanie cez emócie / Objavte svet emócií
 • Asertivita
2 networkingové stretká a 3 voľné vstupy na naše ďalšie workshopy a networkingové podujatia.


Prihlasovanie je otvorené do 26. februára 2024 cez tento formulár

Výška poplatku je 150 eur na osobu. Cena zahŕňa lektorné, občerstvenie a príjemnú a inšpiratívnu komunitu.

 

Podujatia sa budú konať prezenčne v komunitno-coworkingovom centre 365.labb (Lazovná 5, Banská Bystrica) raz týždenne v čase od 17:00 do 19:30.

Čakajú nás tieto témy:
 • 5.3. - téma Tvorba osobnej vízie (lektorka Zuzana Vojtášová)
 • 12.3. - téma Leadership (lektorka Zuzana Vojtášová)
 • 19.3. - Rezilinecia (lektorka Zuzana Čmelíková)
 • 9.4. - Time management (lektorka Eva Fabianová)
 • 16.4. - Prezentačné zručnosti (lektorka Iveta Bušovská)
 • 23.4. - Sebapoznanie cez emócie / Objavte svet emócií (lektorka Janette Horstmann)
 • 14.5. - Asertivita (lektorka Iveta Bušovská)
 • 21.5. - záver akadémie

HISTÓRIA: POPIS 1. AKADÉMIE v roku  2021

Počas jesene (september – december 2021) sme realizovali prvý modul komplexného vzdelávacieho programu pre ženy. Modul bol zameraný na rozvoj osobnosti a zahŕňal offline i online vzdelávacie aktivity, podcasty, mastermind i koučing.

Cieľovou skupinou boli ženy, ktoré sa chcú vrátiť do kariérneho prostredia sebavedomejšie a sčítanejšie (napr. po materskej dovolenke), ženy, ktoré vnímajú, že potrebujú reštart, ženy, ktoré sa chcú vzdelávať a spoznať zaujímavé a inšpiratívne ženy.

AKO TO CELÉ PREBIEHALO?

Do vzdelávania sa prihlásilo 20 žien, ktoré v rámci prihlášky vyplnili aj vstupný dotazník, na základe ktorého sme im prispôsobili vzdelávací program.Koncom septembra sme spustili 12-týždňový rozvojový program.

Naplánovali sme stretnutia tak, aby každý týždeň venovali ženy 2 hodiny na svoje vzdelávanie a rozvoj, čiže to bolo zvládnuteľné aj pri deťoch. :)
Prihlásené účastníčky absolvovali vzdelávanie v 6 témach (Tvorba osobnej vízie, Leadership, Prezentačné zručnosti, Time manažment, Asertívna komunikácia, IamRemarkable). Súčasťou boli aj networkingové stretká a účastníčky si vyskúšali aj mastermind skupiny. Účastníčky mali možnosť využiť aj koučing, ktorý bol pre nich bezplatne.
Nepriaznivá pandemická situácia nám pozmenila program a od polovice novembra sme sa presunuli viac do online sveta. Pre ženy sme mali naplánovaný aj hackathon, ale ten sme presunuli na jar 2022.
V decembri sme plánovali aj hodnotiace stretnutie, na ktorom mali ženy odprezentovať svoj posun a podeliť sa o skúsenosti a poznatky, čo sa naučili, ale rozhodli sme sa to presunúť na január, aby sme sa mohli stretnúť osobne. Na jar 2022 plánujeme realizovať 2. modul, ktorý bude zameraný na podnikanie.


Projekt Podnikavé ženy sa realizoval vďaka finančnej podpore
Banskobystrického samosprávneho kraja. Tento projekt sa uskutočnil vďaka Komunitnej nadácii Zdravé mesto a projektu podporenému z programu Civic Europe, ktorý je inkubátorom pre miestne občianske iniciatívy, organizácie a jednotlivcov v strednej, východnej a južnej Európe, realizované organizáciami MitOst a Sofia Platform, financované Stiftung.

REFERENCIE

 • Prihlásiť sa na akadémiu patrilo medzi moje najlepšie rozhodnutia za posledné obdobie. Nielen, že som stretla inšpiratívne podnikavé ženy, ale naučila som sa veľa aj o sebe a o tom, že niekedy treba len ozaj správne vizualizovať a všetko, čo má prísť, si vás nájde. Akadémiu určite odporúčam každej žene, ktorá si chce rozšíriť/oprášiť svoje vedomosti v zaujímavých témach.
 • Zaujímavé stretnutia s podobne zmýšľajúcimi ženami. Témy, ktoré každý pozná, no napriek tomu som si našla niečo nové, čo viem využiť či už doma alebo v práci.
 • Podnikavé ženy sú miestom, kde si nájdeš spriaznené duše. Naučíš sa veľa o sebe, o svojom nápade, profesionáli tu ukážu ako začať a cestu kadiaľ ísť. Ak uvažuješ nad tým, že začneš podnikať, spätná väzba, iné nápady a dobré rady sú presne to, čo potrebuješ. Ale kde ich nájsť? Práve tu:) prihlás sa a uvidíš, že to, čo získaš bude oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá. Tvoje myslenie sa posunie, bude to ďalší krok smerom k tomu, čo chceš. Naplň si svoje sny.
 • Akadémia dáva priestor spoznať sa a spoznať množstvo zaujímavých ľudí. Vrelo odporúčam každej žienke, ktorá má chuť napredovať a vytrhnúť sa z povinností bežného dňa. Je dokonale zorganizovaná, navyše v príjemnom prostredí.
 • Bežne nemám čas sa pozrieť na seba z hora a rozmýšľať, otočiť pohľad, uvažovať nad iným riešením, konám rutinne. Akadémia mi ukázala možnosti ako sa to dá inak, lepšie, ale tak, aby to bola moja reakcia, nie načítaná reakcia niekoho cudzieho :)  Bol to veľmi zmysluplne trávený čas, za ktorý ďakujem :*
 • Super koncept pre ženy vracajúce sa do zamestnania alebo podnikania. Dodá základné potrebné skills a objavenie samej seba a svojej nekonečnej sily a potenciálu. Za mňa hodnotne strávený čas s kvalitnou spoločnosťou podobne zmýšľajúcich ľudí :)
 • Akadémia "Podnikavé ženy" mi poskytla množstvo inšpirácie. Umožnila mi tiež spoznať veľa zaujímavých ľudí a získať odborné informácie. Je to taký mix osobného rozvoja a príležitosti byť zároveň prínosom skupine odhodlaných žien. Najviac sa mi páčila možnosť aktívne sa zapájať do každého stretnutia.
 • Skvelá príležitosť naučiť sa stanoviť si cieľ a nasmerovať svoj život. Možnosť absolvovať množstvo užitočných prednášok, ku ktorým by som sa inak nedostala. Bonus - možnosť spoznať fajn žienky.

PARTNERI